IV. Maškarní na Rané

V sobotu 22. 9. se zde uskutečnil 4. ročník maškarního na padácích. Začínalo se v 10 hodin ráno a končilo se až někdy v noci. K vidění tu bylo spousta masek, např.: Jack Sparrow, kuchaři, doktoři (mezi nimi i úchylný gynekolog), pralidi, Lady Angelika, indická velvyslankyně, Krvavá záda a mnoho dalších.

Když všichni dorazili a zapsali se do startovní listiny, mohli vyrazit na kopec, kde se připravovali na slet dolu. Tam jsme na ně už čekali my – porota. Soutěžilo se ve dvou disciplínách: o nejlepší přistání na střed a o nejhezčí masku. Jak jsme je tak pozorovali, zjistili jsme, že většina z létajících neumí přistávat a že by si to měli co nejdříve zopakovat.

Nejlepší přistání na konec měl Milan, který dopadl pár centimetrů od středu. Za to také vyhrál koš plný masa, ten položil na stůl u Skleníku, ať si každý vezme. Nejhezčí maska byla Jack Sparrow

a pralidi. Nejefektnější ve vzduchu byla Krvavá záda. Po létání se konala drakiáda pro děti, ta měla 3 disciplíny: 1. dvacet minut letu; 2. Acro kousky; 3. nejhezčí drak. Děti po skončení soutěže dostaly bonbony.

Odpoledne se rozpálil oheň a opékaly vuřty.

Večer jsme se všichni slezli u Skleníku a povídali si a poslouchali hudbu (největší ohlas sklidil Wimpy) dlouho do noci. Čím víc bylo času, tím víc bylo opilých. Ve dvě hodiny ráno jsme mohli vidět, jak zhasly celé Louny.

Druhý den bylo krásně už od rána. Za chvíli se všichni probudili a potom jak vypadali včera, byli teď docela čilí, ale k létání se moc neměli.

Tenhle rok se masky velmi povedly, jsem zvědavá na příští.

Zuzka Barešová
» Galerie Štěpánky      » Kubova galerie      » Gekova galerie
webmaster: vecerilek@glidingfly.com